Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gyndbjerg 2, 6091 Bjert · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0,5 % | 2,3 % | 9,4 % | 3,9 % | 5,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 555,4 % | 504,6 % | 506,9 % | 430,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 96,1 % | 86,6 % | 85,1 % | 84 % | 80,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0,5 % | 2,6 % | 11 % | 4,7 % | 7,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 96,1 % | 86,6 % | 85,1 % | 84 % | 80,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 3,9 % | 13,4 % | 14,9 % | 16 % | 19,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 446,7 % | 131,7 % | 118 % | 116,5 % | 95,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -4.313 kr. i 2021 til -6.223 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -6 | -7 | -7 | -6 | +17 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 9.899 kr. i 2021 til 86.008 kr. i 2025 (+769 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10 | 10 | 147 | 67 | 86 | +29 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 7.061 kr. i 2021 til 80.609 kr. i 2025 (+1042 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7 | 32 | 138 | 56 | 81 | +45 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 256 | 366 | 362 | 269 | 221 | −18 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 256 | 366 | 362 | 269 | 221 | −18 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 240.380 kr. i 2021 til 262.540 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 240 | 251 | 260 | 263 | 263 | −0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.113 | 1.057 | 1.111 | 1.143 | 1.188 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 1.369 | 1.423 | 1.473 | 1.412 | 1.408 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.315.287 kr. i 2021 til 1.132.379 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.315 | 1.233 | 1.253 | 1.187 | 1.132 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 53.814 kr. i 2021 til 276.109 kr. i 2025 (+413 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 54 | 190 | 220 | 226 | 276 | +22 % | |
| Passiver i alt | 1.369 | 1.423 | 1.473 | 1.412 | 1.408 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bjert — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kolding