Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Englerupvej 47, 4100 Ringsted · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 4,5 % | 3,2 % | 4,6 % | 4,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 514,1 % | 426,3 % | 445,8 % | 437,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 84,3 % | 81,4 % | 81,2 % | 81,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 5,3 % | 3,9 % | 5,6 % | 5,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 84,3 % | 81,4 % | 81,2 % | 81,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 15,7 % | 18,6 % | 18,8 % | 18,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 2,6 % | 3,5 % | 5 % | 0,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -30.069 kr. i 2021 til -40.911 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -30 | -44 | -37 | -35 | -41 | −15 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 267.401 kr. i 2021 til 228.032 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 267 | 202 | 158 | 239 | 228 | −5 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 261.322 kr. i 2021 til 216.240 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 261 | 199 | 147 | 221 | 216 | −2 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 664 | 855 | 969 | 781 | 859 | +10 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 664 | 855 | 969 | 781 | 859 | +10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 5.884 kr. i 2021 til 4.168 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 18 | 30 | 46 | 4 | −91 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.596 | 3.607 | 3.703 | 4.046 | 4.112 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 4.259 | 4.462 | 4.672 | 4.827 | 4.971 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.666.983 kr. i 2021 til 4.030.347 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.667 | 3.761 | 3.803 | 3.919 | 4.030 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 592.408 kr. i 2021 til 940.367 kr. i 2025 (+59 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 592 | 702 | 869 | 907 | 940 | +4 % | |
| Passiver i alt | 4.259 | 4.462 | 4.672 | 4.827 | 4.971 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ringsted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringsted