Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Løjt Svinget 5, 6200 Aabenraa · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,8 | 2,9 | 0,1 | 0 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -0,5 % | 8,3 % | -3,9 % | -7,4 % | -3,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 9,3 % | 43,7 % | 2,6 % | 1,4 % | 1,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | -4,7 % | 0 % | 14,5 % | 5,9 % | 3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 10,4 % | >999 % | -26,9 % | -124,6 % | -105,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 164.828 kr. | 217.388 kr. | — | — | 227.897 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -4,7 % | 0 % | 14,5 % | 5,9 % | 3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 104,7 % | 100 % | 85,5 % | 94,1 % | 97 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 32,5 % | 0 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 164.828 kr. i 2021 til 255.942 kr. i 2025 (+55 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 165 | 217 | 9 | 1 | 256 | +19304 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 28 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 74.001 kr. i 2021 til 58.344 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 74 | 142 | – | – | 58 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -24.632 kr. i 2021 til -185.126 kr. i 2025 (−652 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -25 | 277 | -253 | -443 | -185 | +58 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -24.632 kr. i 2021 til -179.912 kr. i 2025 (−630 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -25 | 237 | -212 | -437 | -180 | +59 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 4.851 | 2.087 | 5.381 | 5.364 | 5.195 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 500 | 500 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.851 | 2.087 | 5.381 | 5.864 | 5.695 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | 0 | 581 | 0 | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 200 | 781 | 63 | 35 | 41 | +16 % | |
| Aktiver i alt | 5.051 | 2.869 | 5.444 | 5.900 | 5.736 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -237.167 kr. i 2021 til 170.976 kr. i 2025 (+172 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -237 | 0 | 788 | 351 | 171 | −51 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 3.147.933 kr. i 2021 til 2.926.316 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.148 | 1.082 | 2.224 | 2.992 | 2.926 | −2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.139.905 kr. i 2021 til 2.638.357 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.140 | 1.786 | 2.432 | 2.556 | 2.638 | +3 % | |
| Passiver i alt | 5.051 | 2.869 | 5.444 | 5.900 | 5.736 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aabenraa — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aabenraa