Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nordvestbak 6, 7700 Thisted · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 9,5 % | -6,4 % | 6,3 % | 3,8 % | 1,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 457,9 % | 418,4 % | 705,3 % | 682,3 % | 655 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 78,3 % | 76,2 % | 85,9 % | 85,4 % | 84,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 12,2 % | -8,5 % | 7,3 % | 4,5 % | 1,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 78,3 % | 76,2 % | 85,9 % | 85,4 % | 84,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 21,7 % | 23,8 % | 14,1 % | 14,6 % | 15,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 13,8 % | 28,7 % | 40,2 % | 27,9 % | 37,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -159.102 kr. i 2021 til -198.810 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -159 | -220 | -250 | -242 | -199 | +18 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 572.739 kr. i 2021 til 352.337 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 573 | 327 | 376 | 349 | 352 | +1 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -731.841 kr. i 2021 til -551.147 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -732 | -547 | -626 | -591 | -551 | +7 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 6.730.236 kr. i 2021 til 730.483 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.730 | -4.246 | 3.958 | 2.473 | 730 | −70 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 5.260.445 kr. i 2021 til 609.556 kr. i 2025 (−88 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.260 | -3.335 | 3.085 | 1.931 | 610 | −68 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.654.812 kr. i 2021 til 2.855.347 kr. i 2025 (+73 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.655 | 3.525 | 2.776 | 2.042 | 2.855 | +40 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 55.009 | 51.461 | 48.643 | 50.006 | 49.906 | −0 % | |
| Aktiver i alt | 55.259 | 51.711 | 48.893 | 50.256 | 50.156 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 43.244.928 kr. i 2021 til 42.536.431 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 43.245 | 39.410 | 41.996 | 42.927 | 42.536 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 12.014.536 kr. i 2021 til 7.619.543 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.015 | 12.301 | 6.897 | 7.329 | 7.620 | +4 % | |
| Passiver i alt | 55.259 | 51.711 | 48.893 | 50.256 | 50.156 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
18 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Thisted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Thisted