Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rosenstandsvej 13, 2920 Charlottenlund · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 35 % | 23 % | 19,6 % | 30 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | 710,6 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 87,6 % | 91,2 % | 85,8 % | 90,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 39,9 % | 25,3 % | 22,9 % | 33,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 87,6 % | 91,2 % | 85,8 % | 90,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 12,4 % | 8,8 % | 14,2 % | 9,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 389,5 % | 750,6 % | 125,5 % | 104,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 17.875.837 kr. i 2021 til 11.998.722 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 17.876 | 13.352 | 7.340 | 8.196 | 11.999 | +46 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 629.057 kr. i 2021 til 2.691.233 kr. i 2025 (+328 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 629 | 629 | 629 | 3.637 | 2.691 | −26 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 17.246.780 kr. i 2021 til 9.307.489 kr. i 2025 (−46 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 17.247 | 12.724 | 6.711 | 4.560 | 9.307 | +104 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 17.522.797 kr. i 2021 til 12.575.263 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 17.523 | 12.414 | 9.006 | 6.377 | 12.575 | +97 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 13.651.887 kr. i 2021 til 9.775.963 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 13.652 | 9.662 | 7.000 | 4.953 | 9.776 | +97 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.909 | 1.909 | 1.909 | 1.779 | 2.779 | +56 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.909 | 1.909 | 1.909 | 1.779 | 2.779 | +56 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 3.260.768 kr. i 2021 til 2.927.622 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.261 | 11.543 | 16.188 | 4.144 | 2.928 | −29 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 28.483 | 23.459 | 29.798 | +27 % | |
| Aktiver i alt | 21.054 | 27.628 | 30.393 | 25.239 | 32.578 | +29 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 17.048.740 kr. i 2021 til 29.439.166 kr. i 2025 (+73 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 17.049 | 24.210 | 27.711 | 21.663 | 29.439 | +36 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.392.119 kr. i 2021 til 2.809.136 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.392 | 2.964 | 2.157 | 3.301 | 2.809 | −15 % | |
| Passiver i alt | 21.054 | 27.628 | 30.393 | 25.239 | 32.578 | +29 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Charlottenlund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte