Finansiel kreditstyrke
BETAMeget stærk
Confidence 100%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nørreballe 40, 8832 Skals · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 10,6 % | 28,3 % | 26 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 655,3 % | 700,3 % | 780,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 87,5 % | 94,1 % | 95,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 12,1 % | 30,1 % | 27,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 87,5 % | 94,1 % | 95,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 12,5 % | 5,9 % | 4,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 6,5 % | 10,2 % | 1,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -1.250 kr. i 2021 til -4.563 kr. i 2025 (−265 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -1 | -6 | -4 | -5 | −26 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -1.250 kr. i 2022 til -4.563 kr. i 2025 (−265 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -1 | -6 | -4 | -5 | −26 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 468.707 kr. i 2021 til 1.649.891 kr. i 2025 (+252 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 469 | 702 | 423 | 1.378 | 1.650 | +20 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 472.778 kr. i 2021 til 1.649.583 kr. i 2025 (+249 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 473 | 691 | 402 | 1.373 | 1.650 | +20 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.105 | 1.465 | 1.932 | 2.852 | 4.257 | +49 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 1.465 | 1.932 | 2.852 | 4.257 | +49 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 27.242 kr. i 2021 til 3.623 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 27 | 32 | 18 | 29 | 4 | −88 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 1.348 | 1.853 | 1.994 | 2.087 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 2.230 | 2.812 | 3.786 | 4.847 | 6.344 | +31 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.989.433 kr. i 2021 til 6.076.552 kr. i 2025 (+205 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.989 | 2.568 | 3.311 | 4.562 | 6.077 | +33 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 244.867 kr. i 2022 til 267.459 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 245 | 283 | 285 | 267 | −6 % | |
| Passiver i alt | 2.230 | 2.812 | 3.786 | 4.847 | 6.344 | +31 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske