Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kystvejen 280, 4671 Strøby · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,5 | 1,7 | 1,6 | 1 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 26,7 % | 54,8 % | 46,7 % | 3,3 % | 18,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 194 % | 310,2 % | 211,4 % | 75,1 % | 59 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 52,2 % | 59,9 % | 49,7 % | 7,1 % | 28,3 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 51 % | 91,4 % | 94 % | 46,9 % | 66,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 920.223 kr. | 1.192.724 kr. | 1.736.620 kr. | 277.228 kr. | 366.820 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 52,2 % | 59,9 % | 49,7 % | 7,1 % | 28,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 47,8 % | 40,1 % | 50,3 % | 92,9 % | 71,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 44,1 % | 87,8 % | 33,8 % | 14,3 % | 17 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 2.275.851 kr. i 2021 til 1.201.133 kr. i 2025 (−47 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.276 | 2.696 | 4.145 | 3.453 | 1.201 | −65 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.355.628 kr. i 2021 til 834.313 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.356 | 1.503 | 2.401 | 3.176 | 834 | −74 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 804.413 kr. i 2021 til 231.391 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 804 | 1.088 | 1.597 | 131 | 231 | +77 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 808.784 kr. i 2021 til 214.160 kr. i 2025 (−74 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 809 | 1.109 | 1.611 | 113 | 214 | +89 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 625.990 kr. i 2021 til 161.016 kr. i 2025 (−74 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 626 | 852 | 1.247 | 71 | 161 | +128 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 564 | 459 | 613 | 663 | 528 | −20 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 564 | 459 | 613 | 663 | 528 | −20 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 405.645 kr. i 2021 til 93.806 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 406 | 311 | 329 | 277 | 94 | −66 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.785 | 1.098 | 2.059 | 1.459 | 325 | −78 % | |
| Aktiver i alt | 2.349 | 1.557 | 2.672 | 2.122 | 853 | −60 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.226.471 kr. i 2021 til 241.017 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.226 | 932 | 1.327 | 151 | 241 | +60 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 197.484 kr. i 2021 til 60.470 kr. i 2025 (−69 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 197 | 270 | 371 | 28 | 60 | +117 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 919.836 kr. i 2021 til 551.548 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 920 | 354 | 974 | 1.943 | 552 | −72 % | |
| Passiver i alt | 2.349 | 1.557 | 2.672 | 2.122 | 853 | −60 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Strøby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Stevns