Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tuborg Havnevej 4, 2900 Hellerup · Andre støtteaktiviteter i forbindelse med transport
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | 3,2 % | 1,3 % | 0,8 % | -1,8 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | — | 2,4 % | -0,5 % | -1,1 % | -3,9 % | Ingen vurdering | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 13,2 % | -3,8 % | -0,9 % | -17 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 221,4 % | 274,2 % | 193,3 % | 156,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 55,1 % | 63,9 % | 48,9 % | 37 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 24 % | -6 % | -1,9 % | -46 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 55,1 % | 63,9 % | 48,9 % | 37 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 44,9 % | 36,1 % | 51,1 % | 63 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 86,8 % | 129 % | 57,2 % | 62,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🔴Nettoomsætning faldt fra 465.752.000 kr. i 2021 til 172.003.000 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 465.752 | 366.598 | 195.306 | 176.227 | 172.003 | −2 % | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 13.068.000 kr. i 2021 til -3.038.000 kr. i 2025 (−123 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 13.068 | 11.632 | 2.557 | 1.455 | -3.038 | −309 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 3.525.000 kr. i 2021 til 3.736.000 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.525 | 2.945 | 3.461 | 3.313 | 3.736 | +13 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 9.543.000 kr. i 2021 til -6.774.000 kr. i 2025 (−171 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.543 | 8.687 | -904 | -1.858 | -6.774 | −265 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 9.604.000 kr. i 2021 til -6.776.000 kr. i 2025 (−171 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.604 | 8.868 | -1.574 | -39 | -6.776 | −17274 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 8.999.000 kr. i 2021 til -7.140.000 kr. i 2025 (−179 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.999 | 8.425 | -1.991 | -428 | -7.140 | −1568 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 406 | 447 | 505 | 549 | 603 | +10 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 406 | 447 | 505 | 549 | 603 | +10 % | |
| Varebeholdninger | 13.815 | 11.725 | 1.904 | 11.744 | 8.483 | −28 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 9.147.000 kr. i 2021 til 16.584.000 kr. i 2025 (+81 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.147 | 24.751 | 24.129 | 13.562 | 16.584 | +22 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 75.595 | 63.155 | 51.288 | 45.815 | 41.347 | −10 % | |
| Aktiver i alt | 76.001 | 63.602 | 51.793 | 46.364 | 41.950 | −10 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 27.709.000 kr. i 2021 til 15.517.000 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 27.709 | 35.076 | 33.085 | 22.657 | 15.517 | −32 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 48.292.000 kr. i 2021 til 26.433.000 kr. i 2025 (−45 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 48.292 | 28.526 | 18.708 | 23.707 | 26.433 | +11 % | |
| Passiver i alt | 76.001 | 63.602 | 51.793 | 46.364 | 41.950 | −10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 15 | 14 | 14 | 14 | 15 | +7 % | |
18 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte