Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Industri Vest 9, 4293 Dianalund · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | 51,4 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | 6,8 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,2 | 1,4 | 0,9 | 0,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 10,3 % | 7,1 % | -2,5 % | 20,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 10,7 % | 7 % | 1,8 % | 18,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 41,7 % | 40,1 % | 40,6 % | 49,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 24,7 % | 17,6 % | -6,3 % | 40,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 36.997 kr. | 46.685 kr. | 34.301 kr. | 36.239 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 41,7 % | 40,1 % | 40,6 % | 49,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 58,3 % | 59,9 % | 59,4 % | 50,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 0 % | 0 % | 0,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 0 kr. i 2021 til 72.000 kr. i 2022. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 72 | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -5.000 kr. i 2021 til 36.239 kr. i 2025 (+825 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | 37 | 47 | 34 | 36 | +6 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -5.000 kr. i 2021 til -6.451 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | 5 | 14 | -5 | -6 | −18 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.010.141 kr. i 2021 til 1.705.195 kr. i 2025 (+69 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.010 | 582 | 391 | -180 | 1.705 | +1050 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.011.461 kr. i 2021 til 1.743.069 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.011 | 611 | 423 | -165 | 1.743 | +1158 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 3.173 | 3.243 | 3.866 | 4.113 | +6 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.394 | 2.556 | 2.586 | 2.577 | 3.949 | +53 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.394 | 5.730 | 5.829 | 6.442 | 8.062 | +25 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 4.990 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 1 | 1 | 1 | 5 | +596 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 382 | 215 | 151 | 44 | 521 | +1092 % | |
| Aktiver i alt | 1.776 | 5.944 | 5.979 | 6.486 | 8.584 | +32 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.429.499 kr. i 2021 til 4.277.175 kr. i 2025 (+199 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.429 | 2.476 | 2.399 | 2.634 | 4.277 | +62 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 0 kr. i 2021 til 1.267.069 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 1.428 | 1.371 | 1.315 | 1.267 | −4 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 346.816 kr. i 2021 til 2.865.481 kr. i 2025 (+726 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 347 | 2.002 | 2.151 | 2.493 | 2.865 | +15 % | |
| Passiver i alt | 1.776 | 5.944 | 5.979 | 6.486 | 8.584 | +32 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Dianalund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.