God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Eskelunden 18, 4700 Næstved · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 21 % | -6,1 % | 10,2 % | -0,1 % | -3,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 162,3 % | >999 % | 573,1 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 93,9 % | 99,6 % | 97,7 % | 99,5 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 22,4 % | -6,1 % | 10,4 % | -0,1 % | -3,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 93,9 % | 99,6 % | 97,7 % | 99,5 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 6,1 % | 0,4 % | 2,3 % | 0,5 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 4,6 % | >999 % | 87,1 % | 55,3 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -14.218 kr. i 2021 til -26.860 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -14 | -15 | -16 | -18 | -27 | −50 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.784.910 kr. i 2021 til -249.163 kr. i 2025 (−114 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.785 | -462 | 854 | -7 | -249 | −3348 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.392.232 kr. i 2021 til -194.832 kr. i 2025 (−114 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.392 | -360 | 666 | -6 | -195 | −3357 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.968 | 4.362 | 5.683 | 5.462 | 2.859 | −48 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.968 | 4.362 | 5.683 | 5.462 | 2.859 | −48 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 18.815 kr. i 2021 til 1.897.834 kr. i 2025 (+9987 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 19 | 746 | 132 | 16 | 1.898 | +11540 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 661 | 1.523 | 870 | 764 | 3.171 | +315 % | |
| Aktiver i alt | 6.630 | 5.884 | 6.553 | 6.225 | 6.030 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 6.222.276 kr. i 2021 til 6.000.888 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.222 | 5.862 | 6.401 | 6.196 | 6.001 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 407.422 kr. i 2021 til 29.500 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 407 | 22 | 152 | 30 | 30 | 0 % | |
| Passiver i alt | 6.630 | 5.884 | 6.553 | 6.225 | 6.030 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved