God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Margrethes Allé 22, 5250 Odense SV · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 3,5 | 4,2 | 3,5 | 4,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 2,4 % | 4,2 % | 3,1 % | 4,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 38,9 % | 41,7 % | 20,4 % | 28 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 36,9 % | 38,2 % | 40,5 % | 41 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 6,6 % | 11,1 % | 7,7 % | 11,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 154.725 kr. | 186.068 kr. | 155.774 kr. | 193.011 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 36,9 % | 38,2 % | 40,5 % | 41 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 63,1 % | 61,8 % | 59,5 % | 59 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 35,3 % | 36,6 % | 17,5 % | 28 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 322.383 kr. i 2021 til 193.011 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 322 | 155 | 186 | 156 | 193 | +24 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 277.803 kr. i 2021 til 148.431 kr. i 2025 (−47 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 278 | 110 | 141 | 111 | 148 | +33 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 235.665 kr. i 2021 til 115.804 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 236 | 67 | 105 | 78 | 116 | +49 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 171.573 kr. i 2021 til 71.782 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 172 | 42 | 72 | 48 | 72 | +48 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.639 | 1.594 | 1.550 | 1.505 | 1.460 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.639 | 1.594 | 1.550 | 1.505 | 1.460 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 195.522 kr. i 2021 til 94.476 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 196 | 110 | 122 | 50 | 94 | +88 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 196 | 121 | 139 | 58 | 94 | +62 % | |
| Aktiver i alt | 1.834 | 1.715 | 1.689 | 1.563 | 1.555 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 648.803 kr. i 2021 til 637.622 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 649 | 633 | 646 | 633 | 638 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 828.736 kr. i 2021 til 579.526 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 829 | 768 | 707 | 644 | 580 | −10 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 354.331 kr. i 2021 til 337.804 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 354 | 311 | 334 | 286 | 338 | +18 % | |
| Passiver i alt | 1.834 | 1.715 | 1.689 | 1.563 | 1.555 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense SV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense