Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vejlevangen 13, 5300 Kerteminde · Drift af sportsklubber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,5 | 4,6 | 2,9 | 2,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -1,6 % | -5,7 % | 28,7 % | 40,5 % | 29,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 116,2 % | 75,9 % | 174,5 % | 449,7 % | 400,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 13,9 % | -1,9 % | 27,4 % | 86,3 % | 81,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -11,2 % | 298,4 % | 104,8 % | 46,9 % | 36,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 31.287 kr. | 688.446 kr. | 573.871 kr. | 498.414 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 13,9 % | -1,9 % | 27,4 % | 86,3 % | 81,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 86,1 % | 101,9 % | 72,6 % | 13,7 % | 18,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 15,4 % | 47,5 % | 149,9 % | 308,3 % | 325,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -4.837 kr. i 2021 til 581.895 kr. i 2025 (+12130 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | 32 | 688 | 652 | 582 | −11 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 254 kr. i 2022 til 83.481 kr. i 2025 (+32767 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 0 | 0 | 78 | 83 | +7 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -4.837 kr. i 2021 til 349.822 kr. i 2025 (+7332 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | -37 | 540 | 425 | 350 | −18 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -4.978 kr. i 2021 til 349.182 kr. i 2025 (+7115 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | -69 | 506 | 426 | 349 | −18 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -4.030 kr. i 2021 til 269.756 kr. i 2025 (+6794 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -4 | -54 | 394 | 332 | 270 | −19 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 675 | 526 | 378 | 229 | −39 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 675 | 526 | 378 | 229 | −39 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 34.337 kr. i 2021 til 551.285 kr. i 2025 (+1506 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 34 | 167 | 727 | 304 | 551 | +81 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 258 | 267 | 847 | 443 | 678 | +53 % | |
| Aktiver i alt | 258 | 942 | 1.373 | 821 | 907 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 35.972 kr. i 2021 til 738.059 kr. i 2025 (+1952 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 36 | -18 | 376 | 708 | 738 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 608.049 kr. i 2022 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 608 | 488 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 222.362 kr. i 2021 til 169.294 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 222 | 352 | 485 | 99 | 169 | +72 % | |
| Passiver i alt | 258 | 942 | 1.373 | 821 | 907 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | −100 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kerteminde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kerteminde