Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kildevej 14, 8800 Viborg · Drift af sportsanlæg
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 5 | 9,4 | 5,7 | 6,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 27,3 % | 61,4 % | 98,2 % | 75,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 111,5 % | 242 % | 97,1 % | 488,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 27,3 % | 64,8 % | 15 % | 81 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 99,9 % | 94,7 % | 656,4 % | 93,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 356.533 kr. | 984.711 kr. | 874.938 kr. | 838.800 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 27,3 % | 64,8 % | 15 % | 81 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 72,7 % | 35,2 % | 85 % | 19 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 55,5 % | 154,7 % | 52,2 % | 377,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -40.642 kr. i 2021 til 897.609 kr. i 2025 (+2309 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -41 | 373 | 1.035 | 965 | 898 | −7 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 16.729 kr. i 2022 til 58.809 kr. i 2025 (+252 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 17 | 50 | 90 | 59 | −35 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -50.208 kr. i 2021 til 766.555 kr. i 2025 (+1627 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -50 | 299 | 926 | 796 | 767 | −4 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -50.887 kr. i 2021 til 766.526 kr. i 2025 (+1606 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -51 | 295 | 923 | 796 | 767 | −4 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -39.692 kr. i 2021 til 597.581 kr. i 2025 (+1606 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -40 | 222 | 719 | 620 | 598 | −4 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 220 | 163 | 189 | 110 | 54 | −51 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 80 | 0 | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 300 | 163 | 189 | 110 | 54 | −51 % | |
| Varebeholdninger | 7 | 7 | 13 | 36 | 25 | −31 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 36.527 kr. i 2021 til 566.560 kr. i 2025 (+1451 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 37 | 324 | 628 | 281 | 567 | +102 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 324 | 651 | 983 | 522 | 733 | +41 % | |
| Aktiver i alt | 624 | 814 | 1.172 | 632 | 788 | +25 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 308 kr. i 2021 til 637.581 kr. i 2025 (+206907 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 223 | 759 | 94 | 638 | +575 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 623.397 kr. i 2021 til 149.973 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 623 | 584 | 406 | 537 | 150 | −72 % | |
| Passiver i alt | 624 | 814 | 1.172 | 632 | 788 | +25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2022 til 1 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 2 | 2 | 2 | 1 | −50 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Viborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Viborg