Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Skolebakken 19, 8300 Odder · Drift af sportsanlæg
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 2,9 | 3,2 | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | — | 39,9 % | 23,9 % | 0,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 204,3 % | >999 % | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Soliditetsgrad | — | 55,6 % | 91,8 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 71,8 % | 26 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 178.271 kr. | 77.869 kr. | 0 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 55,6 % | 91,8 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 44,4 % | 8,2 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 204,3 % | 272 % | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 40.549 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 41 | 178 | 78 | 0 | −100 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -10.165 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | 117 | 54 | 0 | −100 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -10.375 kr. i 2021 til 193 kr. i 2024 (+102 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | 117 | 54 | 0 | −100 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -7.800 kr. i 2021 til 151 kr. i 2024 (+102 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | 86 | 42 | 0 | −100 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 57 | 37 | 20 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 57 | 37 | 20 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 49.547 kr. i 2021 til 34.966 kr. i 2024 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 50 | 179 | 27 | 35 | +29 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 74 | 179 | 156 | 162 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 130 | 215 | 176 | 162 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 33.771 kr. i 2021 til 161.863 kr. i 2024 (+379 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 34 | 120 | 162 | 162 | +0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 85.327 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 85 | 87 | 10 | 0 | −100 % | |
| Passiver i alt | 130 | 215 | 176 | 162 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odder — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.