Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Grusbakken 14, 2820 Gentofte · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -28,5 % | -66,4 % | -31,3 % | -44,7 % | -304,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 0 % | 1,1 % | 0,6 % | 0,7 % | 0,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 99,5 % | 99,1 % | 98,4 % | 97,8 % | 87,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -28,7 % | -67 % | -31,8 % | -45,7 % | -349,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,5 % | 99,1 % | 98,4 % | 97,8 % | 87,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,5 % | 0,9 % | 1,6 % | 2,2 % | 12,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 2.557 kr. i 2024 til -31.275 kr. i 2025 (−1323 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 3 | -31 | −1323 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -2.810.648 kr. i 2021 til -2.377.545 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2.811 | -3.934 | -1.419 | -1.397 | -2.378 | −70 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -2.810.648 kr. i 2021 til -2.377.545 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2.811 | -3.934 | -1.419 | -1.397 | -2.378 | −70 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 9.853 | 5.925 | 4.525 | 3.125 | 779 | −75 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.853 | 5.925 | 4.525 | 3.125 | 779 | −75 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 % | |
| Aktiver i alt | 9.853 | 5.926 | 4.526 | 3.126 | 780 | −75 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 9.807.477 kr. i 2021 til 680.414 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.807 | 5.874 | 4.455 | 3.058 | 680 | −78 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 45.611 kr. i 2021 til 99.255 kr. i 2025 (+118 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 46 | 52 | 71 | 68 | 99 | +46 % | |
| Passiver i alt | 9.853 | 5.926 | 4.526 | 3.126 | 780 | −75 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gentofte — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte