Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ballesvej 25, 7000 Fredericia · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 11,6 % | 15,7 % | 13,2 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,8 % | 99,4 % | 99,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 11,6 % | 15,8 % | 13,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,8 % | 99,4 % | 99,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,2 % | 0,6 % | 0,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 528,4 % | 439,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.000 kr. i 2022 til -15.371 kr. i 2025 (−120 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -6 | -12 | -15 | −32 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -7.000 kr. i 2022 til -15.371 kr. i 2025 (−120 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -6 | -12 | -15 | −32 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 790.699 kr. i 2022 til 5.611.745 kr. i 2025 (+610 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 791 | 3.732 | 5.780 | 5.612 | −3 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 790.699 kr. i 2022 til 5.519.037 kr. i 2025 (+598 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 791 | 3.722 | 5.774 | 5.519 | −4 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 28.035 | 29.578 | 32.496 | 36.779 | +13 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 28.035 | 29.578 | 32.496 | 36.779 | +13 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.312.377 kr. i 2023 til 1.320.542 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 1.312 | 1.172 | 1.321 | +13 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 2.458 | 4.302 | 4.923 | +14 % | |
| Aktiver i alt | 28.035 | 32.035 | 36.799 | 41.702 | +13 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 28.027.839 kr. i 2022 til 41.401.389 kr. i 2025 (+48 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 28.028 | 31.985 | 36.577 | 41.401 | +13 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 7.000 kr. i 2022 til 300.587 kr. i 2025 (+4194 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 51 | 222 | 301 | +36 % | |
| Passiver i alt | 28.035 | 32.035 | 36.799 | 41.702 | +13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fredericia — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredericia