Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skolebakken 7, 8000 Aarhus C · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 1,1 % | 1,3 % | 0,9 % | 0,5 % | 1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 % | 1,4 % | 1,3 % | 2,4 % | 2,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 45,9 % | 47,2 % | 48,1 % | 48,6 % | 48,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 2,3 % | 2,8 % | 1,8 % | 1,1 % | 2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 45,9 % | 47,2 % | 48,1 % | 48,6 % | 48,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 54,1 % | 52,8 % | 51,9 % | 51,4 % | 51,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 620.570 kr. i 2021 til 716.777 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 621 | 780 | 666 | 563 | 717 | +27 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 700.570 kr. i 2021 til 724.577 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 701 | 780 | 666 | 551 | 725 | +31 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 295.624 kr. i 2023 til 336.548 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 296 | 173 | 337 | +95 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 351.839 kr. i 2021 til 336.548 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 352 | 442 | 296 | 173 | 337 | +95 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 33.300 | 33.300 | 33.300 | 33.350 | 34.200 | +3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 33.300 | 33.300 | 33.300 | 33.350 | 34.200 | +3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 50 | 32 | 26 | 44 | 60 | +35 % | |
| Aktiver i alt | 33.350 | 33.332 | 33.326 | 33.394 | 34.260 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 15.302.565 kr. i 2021 til 16.549.395 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 15.303 | 15.745 | 16.040 | 16.213 | 16.549 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 15.329.760 kr. i 2021 til 15.380.035 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 15.330 | 15.342 | 15.355 | 15.367 | 15.380 | +0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.718.155 kr. i 2021 til 2.330.158 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.718 | 2.246 | 1.931 | 1.814 | 2.330 | +28 % | |
| Passiver i alt | 33.350 | 33.332 | 33.326 | 33.394 | 34.260 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | – | 0 | 0 | – | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus