Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Langelinie Allé 43, 2100 København Ø · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | 91,1 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | 93,5 % | -153,8 % | 69,7 % | 58,7 % | 84,2 % | Ingen vurdering | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 3,9 % | -6,8 % | 4,2 % | 4,4 % | 5,2 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 100 % | 99,9 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 3,9 % | -6,8 % | 4,2 % | 4,4 % | 5,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 100 % | 99,9 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 0 % | 0 % | 0,1 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 7.438.000 kr. i 2021 til 8.664.000 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.438 | 7.712 | 8.284 | 8.460 | 8.664 | +2 % | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | 7.893 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 6.955.000 kr. i 2021 til 7.293.000 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.955 | -11.858 | 5.774 | 4.970 | 7.293 | +47 % | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 7.075.000 kr. i 2021 til 7.823.000 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.075 | -11.520 | 7.412 | 6.274 | 7.823 | +25 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 153.606 | 134.182 | 132.592 | 129.677 | 129.077 | −0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 134.182 | 132.592 | 129.677 | 129.077 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 26.924 | 34.870 | 43.872 | 13.108 | 21.798 | +66 % | |
| Aktiver i alt | 180.530 | 169.052 | 176.464 | 142.784 | 150.875 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 180.525.000 kr. i 2021 til 150.513.000 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 180.525 | 169.005 | 176.417 | 142.690 | 150.513 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 4.000 kr. i 2021 til 362.000 kr. i 2025 (+8950 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | 48 | 48 | 94 | 362 | +285 % | |
| Passiver i alt | 180.530 | 169.052 | 176.464 | 142.784 | 150.875 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
16 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København