Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Bellahøjvej 149, 2720 Vanløse · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0,5 % | -0,5 % | 2,9 % | 11,2 % | -1,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 504,1 % | 457,8 % | 450,3 % | 254,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 94,3 % | 95,4 % | 95,1 % | 95,8 % | 92,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0,6 % | -0,5 % | 3,1 % | 11,6 % | -2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 94,3 % | 95,4 % | 95,1 % | 95,8 % | 92,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 5,7 % | 4,6 % | 4,9 % | 4,2 % | 7,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -17.250 kr. i 2023 til 0 kr. i 2026 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -17 | -19 | -20 | 0 | +100 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -17.250 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -17 | -17 | -19 | -20 | 0 | +100 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 15.792 kr. i 2022 til -73.844 kr. i 2026 (−568 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 16 | -21 | 102 | 460 | -74 | −116 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 19.524 kr. i 2022 til -73.844 kr. i 2026 (−478 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 20 | -17 | 107 | 460 | -74 | −116 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.728 | 2.724 | 2.850 | 3.337 | 3.249 | −3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.728 | 2.724 | 2.850 | 3.337 | 3.249 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 877 | 823 | 820 | 789 | 812 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 3.605 | 3.547 | 3.670 | 4.126 | 4.061 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.400.970 kr. i 2022 til 3.742.207 kr. i 2026 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.401 | 3.384 | 3.491 | 3.951 | 3.742 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 163.250 kr. i 2023 til 319.180 kr. i 2026 (+96 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 163 | 179 | 175 | 319 | +82 % | |
| Passiver i alt | 3.605 | 3.547 | 3.670 | 4.126 | 4.061 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | – | – | 0 | 1 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vanløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København