Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Charlottevej 18, 4270 Høng · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 26 % | 10,7 % | 14,7 % | 6,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 107,3 % | 155,5 % | 169,3 % | 169 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 79,5 % | 85,6 % | 87,1 % | 85,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 32,7 % | 12,5 % | 16,8 % | 7,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 79,5 % | 85,6 % | 87,1 % | 85,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 20,5 % | 14,4 % | 12,9 % | 14,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 9,3 % | 5,9 % | 3,6 % | 14,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.624 kr. i 2021 til -16.800 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -15 | -14 | -23 | -17 | +26 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -10.624 kr. i 2021 til -16.800 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -15 | -14 | -23 | -17 | +26 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 406.681 kr. i 2021 til 140.462 kr. i 2025 (−65 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 407 | 365 | 148 | 264 | 140 | −47 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 359.342 kr. i 2021 til 121.828 kr. i 2025 (−66 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 359 | 340 | 149 | 241 | 122 | −49 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 622 | 1.022 | 1.080 | 1.286 | 1.376 | +7 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 622 | 1.022 | 1.080 | 1.286 | 1.376 | +7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 33.888 kr. i 2021 til 36.829 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 34 | 25 | 12 | 8 | 37 | +389 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 304 | 288 | 311 | 358 | 435 | +22 % | |
| Aktiver i alt | 926 | 1.310 | 1.391 | 1.644 | 1.811 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 701.461 kr. i 2021 til 1.554.048 kr. i 2025 (+122 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 701 | 1.042 | 1.191 | 1.432 | 1.554 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 218.461 kr. i 2021 til 257.435 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 218 | 268 | 200 | 211 | 257 | +22 % | |
| Passiver i alt | 926 | 1.310 | 1.391 | 1.644 | 1.811 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Høng — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kalundborg