Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Industrivej 12, 6070 Christiansfeld · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 1,8 % | -112,6 % | 2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | 900,5 % | 922,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 97,4 % | 92,1 % | 92,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 1,9 % | -122,3 % | 2,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 97,4 % | 92,1 % | 92,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 2,6 % | 7,9 % | 7,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 5,7 % | 2,2 % | 3,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -15.456 kr. i 2021 til -23.692 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -15 | -15 | -13 | -13 | -24 | −86 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 110.732 kr. i 2021 til 34.262 kr. i 2025 (−69 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 111 | -9 | 62 | -1.460 | 34 | +102 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 86.378 kr. i 2021 til 26.117 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 86 | -7 | 50 | -1.490 | 26 | +102 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 726 | 726 | 726 | 381 | 381 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 726 | 726 | 726 | 381 | 381 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 13.308 kr. i 2021 til 3.777 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 13 | 8 | 4 | 2 | 4 | +67 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.011 | 2.008 | 2.056 | 941 | 899 | −4 % | |
| Aktiver i alt | 2.737 | 2.734 | 2.782 | 1.323 | 1.281 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.665.116 kr. i 2021 til 1.183.386 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.665 | 2.658 | 2.708 | 1.218 | 1.183 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 71.552 kr. i 2021 til 97.495 kr. i 2025 (+36 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 72 | 76 | 73 | 105 | 97 | −7 % | |
| Passiver i alt | 2.737 | 2.734 | 2.782 | 1.323 | 1.281 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Christiansfeld — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kolding