Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nørrevej 1A, 4180 Sorø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -12 | -12,3 | -13,7 | -16,7 | -16,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 9,6 % | 1,4 % | -12,9 % | -5,9 % | 9,8 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | 137,6 % | 699,8 % | 793,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 67,8 % | 67,1 % | 56,5 % | 51,7 % | 53,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 14,1 % | 2,1 % | -22,8 % | -11,4 % | 18,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -18.125 kr. | -20.250 kr. | -24.625 kr. | -24.427 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 67,8 % | 67,1 % | 56,5 % | 51,7 % | 53,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 32,2 % | 32,9 % | 43,5 % | 48,3 % | 46,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 1,2 % | 0,3 % | 0 % | 2,9 % | 2,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -17.750 kr. i 2021 til -24.427 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -18 | -18 | -20 | -25 | -24 | +1 % | |
| Personaleomkostninger | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -19.601 kr. i 2022 til -25.902 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -20 | -22 | -26 | -26 | +1 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 2.237.665 kr. i 2021 til 2.441.500 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.238 | 287 | -3.046 | -1.497 | 2.442 | +263 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 2.307.494 kr. i 2021 til 2.594.348 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.307 | 360 | -2.938 | -1.315 | 2.594 | +297 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | 0 | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 66 | 65 | 63 | 62 | 61 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 22.762 | 23.504 | 21.007 | 20.305 | 24.724 | +22 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 22.829 | 23.569 | 21.070 | 20.367 | 24.784 | +22 % | |
| Varebeholdninger | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.445 kr. i 2021 til 6.001 kr. i 2025 (+315 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 0 | 0 | 8 | 6 | −28 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.287 | 1.505 | 1.771 | 1.986 | 1.645 | −17 % | |
| Aktiver i alt | 24.116 | 25.075 | 22.842 | 22.353 | 26.430 | +18 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 16.350.703 kr. i 2021 til 14.134.437 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 16.351 | 16.836 | 12.905 | 11.558 | 14.134 | +22 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 7.646.429 kr. i 2021 til 12.087.994 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.646 | 8.105 | 8.650 | 10.511 | 12.088 | +15 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 118.743 kr. i 2021 til 207.239 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 119 | 134 | 1.287 | 284 | 207 | −27 % | |
| Passiver i alt | 24.116 | 25.075 | 22.842 | 22.353 | 26.430 | +18 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
16 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sorø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.