Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Brorsonsvej 6, 9600 Aars · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,7 | 1 | 7,7 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -1,6 % | 6,2 % | 2,9 % | -9,4 % | 1,7 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 97,5 % | 97,5 % | 99,1 % | 99,6 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -1,7 % | 6,3 % | 3 % | -9,4 % | 1,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -35.421 kr. | 7.603 kr. | 57.498 kr. | 107.644 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 97,5 % | 97,5 % | 99,1 % | 99,6 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 2,5 % | 2,5 % | 0,9 % | 0,4 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 247,6 % | 377,5 % | 379,3 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Regnskabet er et delår (perioden slutter 2025-12-31). Indtjening og afkast er beregnet på seneste 12 måneders resultat, mens soliditet og likviditet er et øjebliksbillede på statusdagen.
delårsregnskab på 184 dage uden sammenlignelige tal (mangler samme delår året før): resultatnøgletal er periodens egne og ikke sammenlignelige med et helår
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2025 | Ændring2025 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 110.145 kr. i 2022 til -10.406 kr. i 2025 (−109 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 110 | 58 | 57 | 108 | -10 | −110 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 145.566 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 146 | 50 | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -42.921 kr. i 2022 til -10.406 kr. i 2025 (+76 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -43 | 0 | 50 | 108 | -10 | −110 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -87.533 kr. i 2022 til 79.075 kr. i 2025 (+190 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -88 | 360 | 181 | -425 | 79 | +119 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -75.584 kr. i 2022 til 79.075 kr. i 2025 (+205 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -76 | 304 | 146 | -425 | 79 | +119 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 733 | 725 | 718 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 750 | 750 | 750 | 0 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.483 | 1.475 | 1.468 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 286.599 kr. i 2022 til 945.534 kr. i 2025 (+230 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 287 | 470 | 178 | 987 | 946 | −4 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.132 | 3.453 | 3.529 | 4.544 | 4.604 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 4.615 | 4.928 | 4.997 | 4.544 | 4.604 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.499.218 kr. i 2022 til 4.603.673 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.499 | 4.804 | 4.950 | 4.525 | 4.604 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 115.760 kr. i 2022 til 79 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 116 | 125 | 47 | 19 | 0 | −100 % | |
| Passiver i alt | 4.615 | 4.928 | 4.997 | 4.544 | 4.604 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aars — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vesthimmerlands