Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hovvej 65, 3060 Espergærde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 99,4 % | -1,4 % | 1,4 % | 1,1 % | 0,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 254,2 % | 261,5 % | 255,6 % | 209,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 97,1 % | 97 % | 96,7 % | 96,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 99,5 % | -1,5 % | 1,5 % | 1,1 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,9 % | 97,1 % | 97 % | 96,7 % | 96,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,1 % | 2,9 % | 3 % | 3,3 % | 3,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 230 % | 240,6 % | 249,9 % | 203,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -11.009 kr. i 2021 til -19.098 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -11 | -14 | -18 | -19 | −8 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -11.009 kr. i 2021 til -14.214 kr. i 2023 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -11 | -14 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 8.836.132 kr. i 2021 til 52.873 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.836 | -163 | 168 | 129 | 53 | −59 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 8.846.572 kr. i 2021 til 40.971 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.847 | -127 | 131 | 100 | 41 | −59 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.140 | 8.352 | 8.452 | 8.517 | 8.694 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.140 | 8.352 | 8.452 | 8.517 | 8.694 | +2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 3.747.002 kr. i 2021 til 631.024 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.747 | 607 | 653 | 761 | 631 | −17 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.757 | 671 | 710 | 778 | 648 | −17 % | |
| Aktiver i alt | 8.897 | 9.023 | 9.162 | 9.295 | 9.342 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 8.886.572 kr. i 2021 til 9.031.882 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.887 | 8.759 | 8.890 | 8.991 | 9.032 | +0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 10.483 kr. i 2021 til 309.846 kr. i 2025 (+2856 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 10 | 264 | 272 | 305 | 310 | +2 % | |
| Passiver i alt | 8.897 | 9.023 | 9.162 | 9.295 | 9.342 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Espergærde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Helsingør