Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kollemortenvej 11, 7173 Vonge · Dyrkning af korn (undtagen ris), bælgfrugter og olieholdige frø
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,7 | 0,1 | -0,1 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -0,3 % | -1,2 % | -1,6 % | 1,8 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 930,1 % | 761,6 % | >999 % | 556,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 28,3 % | 28,3 % | 29,2 % | 25,2 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -1,2 % | -4,1 % | -5,3 % | 7,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 7.474 kr. | -19.458 kr. | 279.518 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 28,3 % | 28,3 % | 29,2 % | 25,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 71,7 % | 71,7 % | 70,8 % | 74,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 256,9 % | 172 % | 217,5 % | 458,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -42.042 kr. i 2021 til 279.518 kr. i 2025 (+765 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -42 | 140 | 14 | -19 | 280 | +1537 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -246.454 kr. i 2021 til 51.359 kr. i 2025 (+121 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -246 | – | -147 | -154 | 51 | +133 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -164.130 kr. i 2021 til -10.837 kr. i 2025 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -164 | -28 | -93 | -115 | -11 | +91 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -164.130 kr. i 2021 til 167.070 kr. i 2025 (+202 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -164 | -28 | -93 | -115 | 167 | +245 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.215 | 3.024 | 3.321 | 3.227 | 7.456 | +131 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.215 | 3.024 | 3.321 | 3.227 | 7.456 | +131 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.278.836 kr. i 2021 til 1.474.487 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.279 | 1.481 | 1.071 | 868 | 1.474 | +70 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.896 | 5.364 | 4.741 | 4.202 | 1.790 | −57 % | |
| Aktiver i alt | 10.110 | 8.389 | 8.062 | 7.430 | 9.247 | +24 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.402.492 kr. i 2021 til 2.333.069 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.402 | 2.375 | 2.281 | 2.166 | 2.333 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 5.720.487 kr. i 2021 til 6.591.913 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.720 | 5.437 | 5.158 | 4.865 | 6.592 | +35 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.987.470 kr. i 2021 til 321.600 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.987 | 577 | 623 | 399 | 322 | −19 % | |
| Passiver i alt | 10.110 | 8.389 | 8.062 | 7.430 | 9.247 | +24 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
16 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vonge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.