Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Storskoven 4, 3200 Helsinge · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 82,3 % | -193,9 % | 10,3 % | -20 % | 47,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 507 % | 281,4 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 93,3 % | 64,5 % | 92,4 % | 94,7 % | 95 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 88,2 % | -300,8 % | 11,2 % | -21,1 % | 49,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 93,3 % | 64,5 % | 92,4 % | 94,7 % | 95 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 6,7 % | 35,5 % | 7,6 % | 5,3 % | 5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 1,7 % | 24,3 % | 0 % | 31,8 % | 98,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.750 kr. i 2022 til -5.000 kr. i 2026 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -0 | -4 | -5 | -5 | +0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -4 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 462.812 kr. i 2022 til 121.307 kr. i 2026 (−74 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 463 | -373 | 17 | -26 | 121 | +572 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 463.683 kr. i 2022 til 121.307 kr. i 2026 (−74 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 464 | -395 | 17 | -26 | 121 | +572 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 373 | 0 | 21 | 0 | 126 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 373 | 0 | 21 | 0 | 126 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 643 kr. i 2022 til 12.634 kr. i 2026 (+1865 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 18 | 0 | 2 | 13 | +485 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 190 | 203 | 139 | 129 | 130 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 563 | 203 | 160 | 129 | 256 | +99 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 525.701 kr. i 2022 til 243.288 kr. i 2026 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 526 | 131 | 148 | 122 | 243 | +99 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 37.546 kr. i 2022 til 12.787 kr. i 2026 (−66 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 38 | 72 | 12 | 7 | 13 | +88 % | |
| Passiver i alt | 563 | 203 | 160 | 129 | 256 | +99 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Helsinge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gribskov