God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandvejen 58, 2900 Hellerup · Administrations- og kontorserviceaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -24,7 % | -12,3 % | 72,6 % | -1,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | — | 541,7 % | 494,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 95,9 % | 100 % | 81,5 % | 79,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -25,8 % | -12,3 % | 89,1 % | -2,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 95,9 % | 100 % | 81,5 % | 79,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 4,1 % | 0 % | 18,5 % | 20,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 195,8 % | — | 2 % | 0,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -8.127 kr. i 2021 til -7.751 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -5 | -3 | 158 | -8 | −105 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -8.127 kr. i 2021 til -7.751 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -5 | -3 | 158 | -8 | −105 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 328 kr. i 2021 til -4.033 kr. i 2025 (−1330 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | -6 | -2 | 159 | -4 | −103 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.056 kr. i 2021 til -4.033 kr. i 2025 (−232 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | -6 | -2 | 159 | -4 | −103 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 11.022 kr. i 2021 til 321 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11 | 2 | 1 | 1 | 0 | −61 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 326 | 23 | 19 | 218 | 218 | −0 % | |
| Aktiver i alt | 326 | 23 | 19 | 218 | 218 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 27.429 kr. i 2021 til 174.083 kr. i 2025 (+535 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 27 | 22 | 19 | 178 | 174 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 298.647 kr. i 2021 til 44.174 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 299 | 1 | 0 | 40 | 44 | +10 % | |
| Passiver i alt | 326 | 23 | 19 | 218 | 218 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte