Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Munke Mose Allé 1A, 5000 Odense C · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2 | 1,5 | 1,8 | 1,6 | 1,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 49,7 % | 13,8 % | 15 % | 20,7 % | 11,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 312,1 % | 453,7 % | 496,2 % | 319,3 % | 312,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 65,8 % | 81,1 % | 81,2 % | 69,9 % | 69 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 75,5 % | 17 % | 18,5 % | 29,6 % | 16,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 841.553 kr. | 554.751 kr. | 685.611 kr. | 533.936 kr. | 261.136 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 65,8 % | 81,1 % | 81,2 % | 69,9 % | 69 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 34,2 % | 18,9 % | 18,8 % | 30,1 % | 31 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 153,2 % | 263,2 % | 358,9 % | 167,1 % | 197,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.431.408 kr. i 2021 til 831.229 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.431 | 1.244 | 1.245 | 1.116 | 831 | −26 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 589.855 kr. i 2021 til 570.093 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 590 | 689 | 559 | 582 | 570 | −2 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 704.751 kr. i 2021 til 255.075 kr. i 2025 (−64 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 705 | 418 | 549 | 397 | 255 | −36 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 698.955 kr. i 2021 til 257.681 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 699 | 410 | 548 | 403 | 258 | −36 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.174.723 kr. i 2021 til 199.632 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.175 | 319 | 426 | 296 | 200 | −33 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 416 | 280 | 143 | 6 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 466 | 330 | 193 | 56 | 50 | −11 % | |
| Varebeholdninger | 83 | 143 | 131 | 117 | 95 | −19 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 931.935 kr. i 2021 til 1.065.189 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 932 | 1.151 | 1.911 | 718 | 1.065 | +48 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.899 | 1.983 | 2.642 | 1.372 | 1.687 | +23 % | |
| Aktiver i alt | 2.365 | 2.313 | 2.835 | 1.428 | 1.737 | +22 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.556.897 kr. i 2021 til 1.197.844 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.557 | 1.876 | 2.302 | 998 | 1.198 | +20 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 199.999 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 200 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 608.364 kr. i 2021 til 539.369 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 608 | 437 | 532 | 430 | 539 | +26 % | |
| Passiver i alt | 2.365 | 2.313 | 2.835 | 1.428 | 1.737 | +22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 | −100 % | |
22 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense