Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bakkevænget 6, 6000 Kolding · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 3,5 | 3 | 2,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 7,2 % | 5,7 % | 4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 96,7 % | 95,9 % | 96,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 7,5 % | 6 % | 4,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 271.235 kr. | 271.517 kr. | 261.784 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 96,7 % | 95,9 % | 96,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 3,3 % | 4,1 % | 3,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 49,5 % | 83,4 % | 78,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 244.008 kr. i 2021 til 261.784 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 244 | 238 | 271 | 272 | 262 | −4 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 167.370 kr. i 2021 til 172.394 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 167 | 161 | 195 | 182 | 172 | −5 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.958.575 kr. i 2021 til 643.517 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.959 | -67 | 1.104 | 1.004 | 644 | −36 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.621.940 kr. i 2021 til 538.110 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.622 | -73 | 922 | 760 | 538 | −29 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.881 | 1.805 | 1.812 | 1.703 | 1.613 | −5 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.881 | 1.805 | 1.812 | 1.703 | 1.613 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 410.219 kr. i 2021 til 278.298 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 410 | 177 | 154 | 377 | 278 | −26 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 11.112 | 10.334 | 10.908 | 11.609 | 11.803 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 12.993 | 12.138 | 12.720 | 13.311 | 13.417 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 12.037.476 kr. i 2021 til 12.960.611 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.037 | 11.678 | 12.305 | 12.760 | 12.961 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 865.271 kr. i 2021 til 352.946 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 865 | 364 | 311 | 452 | 353 | −22 % | |
| Passiver i alt | 12.993 | 12.138 | 12.720 | 13.311 | 13.417 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kolding — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kolding