Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vesterbyvej 7, 8722 Hedensted · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 48,5 % | 27,9 % | -1,6 % | -9,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 10,7 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,8 % | 90 % | 98,8 % | 99,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 48,6 % | 31 % | -1,7 % | -9,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,8 % | 90 % | 98,8 % | 99,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,2 % | 10 % | 1,2 % | 0,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 10,7 % | 560,7 % | 199,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.250 kr. i 2022 til -28.617 kr. i 2025 (−358 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -13 | -19 | -29 | −47 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -29.184 kr. i 2024 til -393.788 kr. i 2025 (−1249 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | -29 | -394 | −1249 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.731.366 kr. i 2022 til -435.111 kr. i 2025 (−125 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.731 | 1.573 | -82 | -435 | −431 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.566 | 5.580 | 4.299 | 4.071 | −5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.566 | 5.580 | 4.299 | 4.071 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 60.614 kr. i 2023 til 72.750 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 61 | 331 | 73 | −78 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 61 | 691 | 394 | −43 % | |
| Aktiver i alt | 3.566 | 5.640 | 4.990 | 4.465 | −11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.560.078 kr. i 2022 til 4.428.560 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.560 | 5.074 | 4.931 | 4.429 | −10 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.250 kr. i 2022 til 36.471 kr. i 2025 (+484 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 566 | 59 | 36 | −38 % | |
| Passiver i alt | 3.566 | 5.640 | 4.990 | 4.465 | −11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hedensted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hedensted