Finansiel kreditstyrke
BETAMeget stærk
Confidence 100%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fælledvej 17, 7600 Struer · Andre bygningsinstallationsaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,9 | 1,2 | 1,8 | 1,4 | 1,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 53,4 % | 15,7 % | 36,1 % | 21,1 % | 26,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 430,8 % | 657,9 % | 617 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 85 % | 93,2 % | 77,8 % | 85 % | 80,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 62,9 % | 16,8 % | 46,3 % | 24,8 % | 32,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 249.566 kr. | 94.340 kr. | 383.483 kr. | 275.933 kr. | 513.146 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 85 % | 93,2 % | 77,8 % | 85 % | 80,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 15 % | 6,8 % | 22,2 % | 15 % | 19,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 430,8 % | 652,3 % | 475,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 451.843 kr. i 2021 til 1.340.925 kr. i 2025 (+197 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 452 | 409 | 813 | 901 | 1.341 | +49 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 202.277 kr. i 2021 til 827.779 kr. i 2025 (+309 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 202 | 314 | 430 | 625 | 828 | +33 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 218.467 kr. i 2021 til 498.056 kr. i 2025 (+128 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 218 | 74 | 358 | 251 | 498 | +98 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 216.711 kr. i 2021 til 503.972 kr. i 2025 (+133 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 217 | 70 | 358 | 253 | 504 | +99 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 169.164 kr. i 2021 til 393.098 kr. i 2025 (+132 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 169 | 54 | 279 | 199 | 393 | +98 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 76 | 55 | 35 | 15 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 76 | 55 | 35 | 15 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | 0 | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 232.538 kr. i 2021 til 1.139.892 kr. i 2025 (+390 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 233 | 290 | 739 | 919 | 1.140 | +24 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 241 | 291 | 739 | 927 | 1.480 | +60 % | |
| Aktiver i alt | 316 | 347 | 774 | 942 | 1.480 | +57 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 268.939 kr. i 2021 til 1.194.398 kr. i 2025 (+344 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 269 | 323 | 603 | 801 | 1.194 | +49 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 47.555 kr. i 2021 til 45.901 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 48 | – | – | – | 46 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 23.466 kr. i 2022 til 239.908 kr. i 2025 (+922 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 23 | 172 | 141 | 240 | +70 % | |
| Passiver i alt | 316 | 347 | 774 | 942 | 1.480 | +57 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske