Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Herlev Torv 16, 2730 Herlev · Detailhandel med blomster og planter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,4 | 1,1 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 62,3 % | -38,9 % | 2,7 % | 5,4 % | -3,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 496,8 % | >999 % | 154,7 % | 123,3 % | 69,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 79,9 % | 97,8 % | 16 % | 19 % | 23,9 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 78,1 % | -39,7 % | 16,8 % | 28,6 % | -16,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 16.095 kr. | 34.478 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 79,9 % | 97,8 % | 16 % | 19 % | 23,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 20,1 % | 2,2 % | 84 % | 81 % | 76,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 149,5 % | 804,7 % | 91,9 % | 68,3 % | 34,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 34.344 kr. i 2021 til 159.306 kr. i 2025 (+364 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 34 | -21 | 27 | 239 | 159 | −33 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 10.740 kr. i 2023 til 171.320 kr. i 2025 (+1495 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 11 | 204 | 171 | −16 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 34.344 kr. i 2021 til -12.014 kr. i 2025 (−135 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 34 | -21 | 8 | 19 | -12 | −162 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 34.280 kr. i 2021 til -12.014 kr. i 2025 (−135 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 34 | -21 | 8 | 19 | -12 | −162 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 26.756 kr. i 2021 til -12.014 kr. i 2025 (−145 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 27 | -21 | 8 | 19 | -12 | −162 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 152 | 137 | 137 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 36 | 36 | 36 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | 188 | 173 | 173 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | 36 | 37 | 68 | +84 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 12.920 kr. i 2021 til 66.579 kr. i 2025 (+415 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13 | 10 | 67 | 101 | 67 | −34 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 43 | 54 | 113 | 182 | 135 | −26 % | |
| Aktiver i alt | 43 | 54 | 301 | 355 | 308 | −13 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 34.280 kr. i 2021 til 73.519 kr. i 2025 (+114 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 34 | 53 | 48 | 67 | 74 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 180.000 kr. i 2023 til 40.000 kr. i 2025 (−78 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 180 | 140 | 40 | −71 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 8.640 kr. i 2021 til 194.385 kr. i 2025 (+2150 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 9 | 1 | 73 | 148 | 194 | +31 % | |
| Passiver i alt | 43 | 54 | 301 | 355 | 308 | −13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herlev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herlev