Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
H.P. Simonsens Allé 63, 5250 Odense SV · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | >999 % | 28,8 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | — | — | — | >999 % | 28,8 % | Ingen vurdering | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 14,7 % | 14,4 % | 19,2 % | 19,7 % | 11,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 697,9 % | >999 % | >999 % | >999 % | 266 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,9 % | 99 % | 99,2 % | 99,3 % | 94,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 14,9 % | 14,6 % | 19,4 % | 19,9 % | 12,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,9 % | 99 % | 99,2 % | 99,3 % | 94,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,1 % | 1 % | 0,8 % | 0,7 % | 5,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 0 kr. i 2021 til 50.000 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 50 | 50 | 0 % | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.202.321 kr. i 2021 til 14.418 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.202 | 1.526 | 2.381 | 3.111 | 14 | −100 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.202.321 kr. i 2021 til 14.418 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.202 | 1.526 | 2.381 | 3.111 | 14 | −100 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.375.522 kr. i 2021 til 2.222.191 kr. i 2025 (+62 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.376 | 1.553 | 2.539 | 3.217 | 2.222 | −31 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.375.522 kr. i 2021 til 2.187.013 kr. i 2025 (+59 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.376 | 1.553 | 2.538 | 3.216 | 2.187 | −32 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 1.911 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 8.584 | 9.320 | 11.715 | 13.293 | 14.113 | +6 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.584 | 9.320 | 11.715 | 13.293 | 16.024 | +21 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 746 | 1.446 | 1.472 | 2.990 | 2.947 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 9.330 | 10.767 | 13.187 | 16.283 | 18.971 | +17 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 9.223.172 kr. i 2021 til 17.863.011 kr. i 2025 (+94 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.223 | 10.662 | 13.082 | 16.176 | 17.863 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 106.906 kr. i 2021 til 1.107.664 kr. i 2025 (+936 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 107 | 105 | 104 | 107 | 1.108 | +931 % | |
| Passiver i alt | 9.330 | 10.767 | 13.187 | 16.283 | 18.971 | +17 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense SV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense