Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Maagevej 23, 7900 Nykøbing M · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | -9,9 | 0 | 3,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 8,7 % | 6,3 % | 0,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 98,9 % | 97,3 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 8,8 % | 6,5 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | -686.019 kr. | -291.288 kr. | 1.086.275 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 98,9 % | 97,3 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 1,1 % | 2,7 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 321.813 kr. i 2021 til 1.559.778 kr. i 2025 (+385 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 322 | 772 | -680 | 9 | 1.560 | +16945 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 129.050 kr. i 2021 til 413.503 kr. i 2025 (+220 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 129 | 103 | 6 | 300 | 414 | +38 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 44.384 kr. i 2021 til 1.027.851 kr. i 2025 (+2216 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 44 | -146 | -749 | -354 | 1.028 | +390 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.290.086 kr. i 2021 til 161.616 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.290 | -649 | 3.151 | 2.765 | 162 | −94 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.872.606 kr. i 2021 til 109.607 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.873 | -511 | 2.697 | 2.113 | 110 | −95 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 6.406 | 2.753 | 2.681 | 2.618 | 3.499 | +34 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 716 | 2.131 | 545 | 509 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.121 | 4.885 | 3.226 | 3.127 | 3.499 | +12 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 524.661 kr. i 2021 til 4.244.843 kr. i 2025 (+709 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 525 | 468 | 1.898 | 4.121 | 4.245 | +3 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 22.693 | 24.383 | 27.787 | 30.454 | 26.670 | −12 % | |
| Aktiver i alt | 29.814 | 29.268 | 31.012 | 33.581 | 30.169 | −10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 29.117.404 kr. i 2021 til 30.134.871 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 29.117 | 29.090 | 30.669 | 32.660 | 30.135 | −8 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 446.367 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 446 | 0 | 239 | 587 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 242.935 kr. i 2021 til 26.530 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 243 | 178 | 71 | 300 | 27 | −91 % | |
| Passiver i alt | 29.814 | 29.268 | 31.012 | 33.581 | 30.169 | −10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nykøbing M — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.