Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Gl. Stationsvej 9, 8940 Randers SV · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 1 % | 2,3 % | -0,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 229,1 % | 97,2 % | 488,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 28,1 % | 20 % | 22,9 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 3,6 % | 11,5 % | -2,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 28,1 % | 20 % | 22,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 71,9 % | 80 % | 77,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0,3 % | 0 % | 107,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2026 | Ændring2024 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.151.714 kr. i 2021 til 2.465.642 kr. i 2026 (+114 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.152 | 1.790 | 1.988 | 1.816 | 2.466 | +36 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 2.097.691 kr. i 2021 til 1.146.642 kr. i 2026 (−45 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.098 | 1.568 | 1.757 | 2.647 | 1.147 | −57 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.926.704 kr. i 2021 til -331.715 kr. i 2026 (−117 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.927 | 1.373 | 586 | 1.409 | -332 | −124 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.502.691 kr. i 2021 til -258.733 kr. i 2026 (−117 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.503 | 1.071 | 457 | 1.099 | -259 | −124 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 38.500 | 38.719 | 38.488 | 39.319 | 38.000 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 38.500 | 38.719 | 38.488 | 39.319 | 38.000 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 54.964 kr. i 2021 til 557.789 kr. i 2026 (+915 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 55 | 7 | 10 | 3 | 558 | +18260 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 6.971 | 8.423 | 2.543 | −70 % | |
| Aktiver i alt | 38.647 | 39.556 | 45.459 | 47.742 | 40.543 | −15 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 11.261.425 kr. i 2021 til 9.280.023 kr. i 2026 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11.261 | 12.333 | 12.790 | 9.539 | 9.280 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 22.513.028 kr. i 2021 til 27.798.705 kr. i 2026 (+23 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 22.513 | 21.610 | 26.697 | 26.369 | 27.799 | +5 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.958.861 kr. i 2021 til 520.971 kr. i 2026 (−73 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.959 | 2.692 | 3.043 | 8.666 | 521 | −94 % | |
| Passiver i alt | 38.647 | 39.556 | 45.459 | 47.742 | 40.543 | −15 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers SV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers