God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nellikevej 10, 7000 Fredericia · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,8 | 0,9 | 1,2 | 1 | 3,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -1,1 % | -1,1 % | -2,5 % | -2,4 % | 28,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 440,2 % | 316,3 % | 314,8 % | 59,3 % | 10,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 41 % | 40,8 % | 39,9 % | 38,7 % | 53,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -2,8 % | -2,7 % | -6,3 % | -6,2 % | 53,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -7.209 kr. | 27.238 kr. | 90.715 kr. | 62.730 kr. | 7.061.247 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 41 % | 40,8 % | 39,9 % | 38,7 % | 53,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 59 % | 59,2 % | 60,1 % | 61,3 % | 46,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 31,5 % | 29,1 % | 36 % | 26,8 % | 6,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 212.489 kr. i 2021 til 92.448 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 212 | 288 | 252 | 103 | 92 | −10 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 219.698 kr. i 2021 til 117 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 220 | 261 | 162 | 40 | 0 | −100 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -60.911 kr. i 2021 til 7.033.247 kr. i 2025 (+11647 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -61 | -27 | 36 | 2 | 7.033 | +406211 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -184.341 kr. i 2021 til 6.754.086 kr. i 2025 (+3764 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -184 | -177 | -393 | -363 | 6.754 | +1959 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -146.484 kr. i 2021 til 5.302.536 kr. i 2025 (+3720 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -146 | -138 | -307 | -284 | 5.303 | +1970 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 11.063 | 11.009 | 10.981 | 11.559 | 18.500 | +60 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 11.063 | 11.009 | 10.981 | 11.559 | 18.500 | +60 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 137.622 kr. i 2021 til 37.877 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 138 | 156 | 143 | 136 | 38 | −72 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.924 | 1.694 | 1.248 | 300 | 59 | −80 % | |
| Aktiver i alt | 12.987 | 12.703 | 12.229 | 11.859 | 18.559 | +56 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.319.883 kr. i 2021 til 9.893.706 kr. i 2025 (+86 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.320 | 5.182 | 4.875 | 4.591 | 9.894 | +115 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 6.588.958 kr. i 2021 til 6.197.706 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.589 | 6.384 | 6.441 | 6.325 | 6.198 | −2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 437.092 kr. i 2021 til 578.538 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 437 | 536 | 397 | 506 | 579 | +14 % | |
| Passiver i alt | 12.987 | 12.703 | 12.229 | 11.859 | 18.559 | +56 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fredericia — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredericia