Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ternevej 19, 9300 Sæby · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,6 | 1,1 | 2,4 | 2,7 | 2,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 0,1 % | 2,5 % | 0,7 % | 41 % | 1,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 65,9 % | 70,1 % | 69,9 % | 75,3 % | 73,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0,2 % | 3,6 % | 1,1 % | 54,4 % | 1,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 191.750 kr. | 171.773 kr. | 360.823 kr. | 6.232.931 kr. | 236.405 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 65,9 % | 70,1 % | 69,9 % | 75,3 % | 73,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 34,1 % | 29,9 % | 30,1 % | 24,7 % | 26,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | 941,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 305.674 kr. i 2021 til 350.066 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 306 | 280 | 431 | 370 | 350 | −5 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 5.486 kr. i 2021 til 96.051 kr. i 2025 (+1651 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | -84 | 181 | 6.096 | 96 | −98 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 9.865 kr. i 2021 til 212.267 kr. i 2025 (+2052 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10 | 234 | 70 | 6.036 | 212 | −96 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 7.695 kr. i 2021 til 165.569 kr. i 2025 (+2052 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | 183 | 54 | 6.036 | 166 | −97 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 6.839 | 6.641 | 6.597 | 14.260 | 14.123 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.839 | 6.641 | 6.597 | 14.260 | 14.123 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 492.833 kr. i 2021 til 436.698 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 493 | 531 | 486 | 278 | 437 | +57 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 512 | 531 | 672 | 463 | 854 | +84 % | |
| Aktiver i alt | 7.351 | 7.172 | 7.269 | 14.723 | 14.977 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.841.800 kr. i 2021 til 11.004.551 kr. i 2025 (+127 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.842 | 5.024 | 5.079 | 11.089 | 11.005 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.849.272 kr. i 2021 til 1.361.031 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.849 | 1.433 | 1.466 | 1.472 | 1.361 | −8 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 4.798 kr. i 2021 til 46.392 kr. i 2025 (+867 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 7 | 2 | 12 | 46 | +287 % | |
| Passiver i alt | 7.351 | 7.172 | 7.269 | 14.723 | 14.977 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2024 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 0 | 1 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sæby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederikshavn