Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Frydenlundsvej 30, 2950 Vedbæk · Andre aktiviteter i forbindelse med finansielle tjenesteydelser, undtagen forsikring og pensionsforsikring
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 2,4 | 2,5 | 3,5 | 3,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 31,3 % | 45,9 % | 68,6 % | 73,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 351,6 % | 236,1 % | 376,7 % | 384,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 71,9 % | 58,3 % | 73,7 % | 74,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 43,4 % | 78,7 % | 93,1 % | 98,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 6.387.768 kr. | 7.456.828 kr. | 15.247.219 kr. | 13.802.298 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 71,9 % | 58,3 % | 73,7 % | 74,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 28,1 % | 41,7 % | 26,3 % | 25,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 280,6 % | 69 % | 31,5 % | 61,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 19.810.715 kr. i 2021 til 19.770.261 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 19.811 | 10.651 | 12.361 | 21.292 | 19.770 | −7 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 4.691.824 kr. i 2021 til 5.967.963 kr. i 2025 (+27 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.692 | 4.264 | 4.904 | 6.044 | 5.968 | −1 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 15.026.251 kr. i 2021 til 13.762.839 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 15.026 | 6.266 | 7.369 | 15.189 | 13.763 | −9 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 15.294.619 kr. i 2021 til 13.837.577 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 15.295 | 6.448 | 7.271 | 15.262 | 13.838 | −9 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 11.913.420 kr. i 2021 til 10.765.081 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11.913 | 5.008 | 5.644 | 11.872 | 10.765 | −9 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 138 | 132 | 105 | 47 | 7 | −85 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 81 | 84 | 91 | 93 | 93 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 218 | 216 | 196 | 139 | 100 | −28 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 10.968.156 kr. i 2021 til 2.346.297 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10.968 | 12.613 | 3.536 | 1.434 | 2.346 | +64 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 26.765 | 15.808 | 12.104 | 17.163 | 14.614 | −15 % | |
| Aktiver i alt | 26.983 | 16.025 | 12.300 | 17.302 | 14.713 | −15 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 19.520.984 kr. i 2021 til 10.910.835 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 19.521 | 11.529 | 7.173 | 12.746 | 10.911 | −14 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 7.462.169 kr. i 2021 til 3.802.634 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.462 | 4.496 | 5.126 | 4.556 | 3.803 | −17 % | |
| Passiver i alt | 26.983 | 16.025 | 12.300 | 17.302 | 14.713 | −15 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 2 kr. i 2021 til 4 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 | +33 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vedbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal