Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Østerbrogade 144, 2100 København Ø · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 2,7 | 3,2 | 1 | 2,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -0,1 % | -0,6 % | -4,1 % | -1,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 158,5 % | 198,5 % | 115,4 % | 72,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 49,2 % | 48,4 % | 45,2 % | 43,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -0,3 % | -1,2 % | -9,1 % | -3,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 274.983 kr. | 324.624 kr. | 100.081 kr. | 293.808 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 49,2 % | 48,4 % | 45,2 % | 43,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 50,8 % | 51,6 % | 54,8 % | 56,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 48,3 % | 45 % | 31,7 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 262.083 kr. i 2021 til 293.808 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 262 | 275 | 325 | 100 | 294 | +194 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 159.066 kr. i 2021 til 190.209 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 159 | 172 | 222 | -3 | 190 | +6579 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -252 kr. i 2021 til -189.733 kr. i 2025 (−75191 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -0 | -32 | -110 | -415 | -190 | +54 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 9.653 kr. i 2021 til -189.733 kr. i 2025 (−2066 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10 | -18 | -76 | -524 | -190 | +64 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 12.353 | 12.250 | 12.147 | 12.044 | 12.115 | +1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 12.353 | 12.250 | 12.147 | 12.044 | 12.115 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 486.721 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 487 | 198 | 184 | 190 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 860 | 651 | 809 | 690 | 575 | −17 % | |
| Aktiver i alt | 13.214 | 12.901 | 12.957 | 12.735 | 12.690 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 6.568.200 kr. i 2021 til 5.560.262 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.568 | 6.350 | 6.274 | 5.750 | 5.560 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 6.223.350 kr. i 2021 til 6.334.763 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.223 | 6.141 | 6.274 | 6.386 | 6.335 | −1 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 422.148 kr. i 2021 til 794.909 kr. i 2025 (+88 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 422 | 411 | 408 | 598 | 795 | +33 % | |
| Passiver i alt | 13.214 | 12.901 | 12.957 | 12.735 | 12.690 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København