Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fuglebækvej 3A, 2770 Kastrup · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 27,8 % | 18,6 % | 0,8 % | 20,8 % | -33,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 178,5 % | 156 % | 137,5 % | 217,3 % | 127,8 % | God | |
| Soliditetsgrad | 38,2 % | 39,4 % | 26,9 % | 48,1 % | 22,7 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 72,6 % | 47,1 % | 2,9 % | 43,3 % | -147,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 38,2 % | 39,4 % | 26,9 % | 48,1 % | 22,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 61,8 % | 60,6 % | 73,1 % | 51,9 % | 77,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 53,2 % | 16,6 % | 33 % | 134,3 % | 47,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.825.020 kr. i 2021 til 2.806.383 kr. i 2025 (+54 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.825 | 3.132 | 3.410 | 3.299 | 2.806 | −15 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.316.716 kr. i 2021 til 3.364.515 kr. i 2025 (+156 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.317 | 2.845 | 3.383 | 2.838 | 3.365 | +19 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 508.304 kr. i 2021 til -558.132 kr. i 2025 (−210 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 508 | 288 | 27 | 461 | -558 | −221 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 507.245 kr. i 2021 til -556.430 kr. i 2025 (−210 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 507 | 286 | 27 | 466 | -556 | −219 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 392.670 kr. i 2021 til -469.781 kr. i 2025 (−220 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 393 | 215 | 13 | 359 | -470 | −231 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 60 | 63 | 10 | 10 | 17 | +79 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 60 | 63 | 10 | 10 | 17 | +79 % | |
| Varebeholdninger | – | – | 50 | 25 | 25 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 404.229 kr. i 2021 til 513.109 kr. i 2025 (+27 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 404 | 116 | 418 | 1.060 | 513 | −52 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.355 | 1.096 | 1.737 | 1.716 | 1.389 | −19 % | |
| Aktiver i alt | 1.415 | 1.159 | 1.747 | 1.726 | 1.406 | −19 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 541.189 kr. i 2021 til 319.369 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 541 | 456 | 470 | 829 | 319 | −61 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 13.530 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 14 | 107 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 759.253 kr. i 2021 til 1.086.691 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 759 | 703 | 1.264 | 790 | 1.087 | +38 % | |
| Passiver i alt | 1.415 | 1.159 | 1.747 | 1.726 | 1.406 | −19 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 3 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 6 | 7 | 6 | 0 | −100 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kastrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Tårnby