Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sanderumvej 226, 5250 Odense SV · Avl af andet kvæg og bøfler
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -15,2 % | 38,2 % | 6,4 % | 10,6 % | 28,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 39,9 % | 33,2 % | 88,2 % | 108,9 % | 112,7 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 14,8 % | 54,1 % | 45 % | 60,3 % | 68,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -102,6 % | 70,6 % | 14,1 % | 17,5 % | 41,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 14,8 % | 54,1 % | 45 % | 60,3 % | 68,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 85,2 % | 45,9 % | 55 % | 39,7 % | 31,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,7 % | 2,3 % | 0,3 % | 3,7 % | 9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -542.487 kr. i 2021 til 1.316.951 kr. i 2025 (+343 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -542 | 640 | 310 | 359 | 1.317 | +267 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -372.587 kr. i 2021 til 887.972 kr. i 2022 (+338 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -373 | 888 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -429.503 kr. i 2021 til 1.290.482 kr. i 2025 (+400 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -430 | 825 | 276 | 324 | 1.290 | +298 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -297.634 kr. i 2021 til 1.006.597 kr. i 2025 (+438 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -298 | 698 | 163 | 244 | 1.007 | +313 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.291 | 1.547 | 1.318 | 1.313 | 2.530 | +93 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.291 | 1.547 | 1.318 | 1.313 | 2.530 | +93 % | |
| Varebeholdninger | 102 | 140 | 308 | 429 | 201 | −53 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 12.128 kr. i 2021 til 77.332 kr. i 2025 (+538 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12 | 19 | 4 | 34 | 77 | +127 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 665 | 278 | 1.242 | 998 | 964 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 1.955 | 1.825 | 2.560 | 2.311 | 3.494 | +51 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 290.229 kr. i 2021 til 2.401.119 kr. i 2025 (+727 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 290 | 988 | 1.151 | 1.395 | 2.401 | +72 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.664.934 kr. i 2021 til 855.616 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.665 | 837 | 1.409 | 917 | 856 | −7 % | |
| Passiver i alt | 1.955 | 1.825 | 2.560 | 2.311 | 3.494 | +51 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense SV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense