Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vesterbrogade 74, 1620 København V · Grafisk design og visuel kommunikation
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 16,3 % | 25,1 % | 12,7 % | -6,3 % | 42,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 112 % | 156,5 % | 170,6 % | 222 % | 261,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 10,7 % | 36,1 % | 41,4 % | 55 % | 61,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 151,7 % | 69,4 % | 30,6 % | -11,5 % | 69,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 10,7 % | 36,1 % | 41,4 % | 55 % | 61,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 89,3 % | 63,9 % | 58,6 % | 45 % | 38,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 70,4 % | 103,2 % | 115 % | 70,7 % | 84,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 294.982 kr. i 2021 til 480.602 kr. i 2025 (+63 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 295 | 316 | 358 | 343 | 481 | +40 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 265.477 kr. i 2021 til 298.305 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 265 | 273 | 328 | 352 | 298 | −15 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 29.505 kr. i 2021 til 182.297 kr. i 2025 (+518 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 30 | 43 | 31 | -9 | 182 | +2197 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 28.927 kr. i 2021 til 182.032 kr. i 2025 (+529 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 29 | 42 | 27 | -9 | 182 | +2216 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 22.401 kr. i 2021 til 141.838 kr. i 2025 (+533 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 22 | 33 | 21 | -7 | 142 | +2072 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 86.420 kr. i 2021 til 106.651 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 86 | 88 | 113 | 36 | 107 | +195 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 138 | 134 | 168 | 114 | 331 | +191 % | |
| Aktiver i alt | 138 | 134 | 168 | 114 | 331 | +191 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 14.768 kr. i 2021 til 204.219 kr. i 2025 (+1283 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 15 | 48 | 70 | 62 | 204 | +227 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 122.800 kr. i 2021 til 126.552 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 123 | 85 | 99 | 51 | 127 | +148 % | |
| Passiver i alt | 138 | 134 | 168 | 114 | 331 | +191 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København