Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Jagtvej 85A, 2200 København N · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -15,2 % | 10,9 % | 13,6 % | 1,6 % | 15 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,8 % | 99,8 % | 96,4 % | 99,8 % | 95,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -15,3 % | 10,9 % | 14,1 % | 1,6 % | 15,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,8 % | 99,8 % | 96,4 % | 99,8 % | 95,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,2 % | 0,2 % | 3,6 % | 0,2 % | 4,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 413 % | 67,2 % | 650,5 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -38.638 kr. i 2024 til -79.601 kr. i 2026 (−106 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | -39 | -42 | -80 | −90 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 303.532 kr. i 2022 til 305.824 kr. i 2026 (+1 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 304 | 304 | 304 | 304 | 306 | +0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -340.835 kr. i 2022 til -385.425 kr. i 2026 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -341 | -326 | -342 | -346 | -385 | −11 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -1.925.303 kr. i 2022 til 3.626.472 kr. i 2026 (+288 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.925 | 1.545 | 2.899 | 265 | 3.626 | +1270 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -1.925.303 kr. i 2022 til 2.819.266 kr. i 2026 (+246 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.925 | 1.545 | 2.323 | 245 | 2.819 | +1051 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 375.346 kr. i 2022 til 1.525.352 kr. i 2026 (+306 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 375 | 97 | 409 | 225 | 1.525 | +578 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 12.640 | 14.185 | 17.093 | 15.538 | 18.787 | +21 % | |
| Aktiver i alt | 12.640 | 14.185 | 17.093 | 15.538 | 18.787 | +21 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 12.616.978 kr. i 2022 til 17.922.583 kr. i 2026 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.617 | 14.162 | 16.485 | 15.503 | 17.923 | +16 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 0 kr. i 2022 til 797.918 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | – | – | – | 798 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 23.175 kr. i 2022 til 66.152 kr. i 2026 (+185 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 23 | 24 | 609 | 35 | 66 | +91 % | |
| Passiver i alt | 12.640 | 14.185 | 17.093 | 15.538 | 18.787 | +21 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København N — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København