Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lollandsvej 11, 5500 Middelfart · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0,2 % | 0,2 % | -1,4 % | 4,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 % | 0,4 % | 0,5 % | 0,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 0,8 % | 0,9 % | -0,9 % | 3,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 18,8 % | 17,6 % | 155,9 % | 127,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 0,8 % | 0,9 % | -0,9 % | 3,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 99,2 % | 99,1 % | 100,9 % | 96,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 55.196 kr. i 2022 til 530.957 kr. i 2025 (+862 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 55 | 305 | 171 | 531 | +211 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 55.196 kr. i 2022 til 1.113.577 kr. i 2025 (+1917 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 55 | – | – | 1.114 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 12.582 kr. i 2022 til 639.530 kr. i 2025 (+4983 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13 | 14 | -214 | 640 | +399 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 9.264 kr. i 2022 til 498.834 kr. i 2025 (+5285 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9 | 11 | -167 | 499 | +399 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 5.855 | 6.918 | 11.542 | 12.230 | +6 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.855 | 6.918 | 11.542 | 12.230 | +6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 13 | 30 | 55 | 8 | −85 % | |
| Aktiver i alt | 5.868 | 6.948 | 11.596 | 12.238 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 49.264 kr. i 2022 til 391.798 kr. i 2025 (+695 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 49 | 60 | -107 | 392 | +466 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | 199 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 5.802.212 kr. i 2022 til 11.503.088 kr. i 2025 (+98 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.802 | 6.871 | 11.692 | 11.503 | −2 % | |
| Passiver i alt | 5.868 | 6.948 | 11.596 | 12.238 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Middelfart — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Middelfart