Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jernbanegade 12C, 4000 Roskilde · Udgivelse af videospil
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,3 | 1,9 | 2 | 1,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 19,1 % | 40,7 % | 41,1 % | 25 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 526,1 % | 462,6 % | 321,2 % | 286,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 81,2 % | 82,7 % | 77,2 % | 76,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 23,6 % | 49,2 % | 53,3 % | 32,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 1.326.876 kr. | 5.631.881 kr. | 7.009.232 kr. | 4.026.616 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 81,2 % | 82,7 % | 77,2 % | 76,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 18,8 % | 17,3 % | 22,8 % | 23,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 394,3 % | 360,9 % | 242,1 % | 194,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 6.978.860 kr. i 2021 til 11.831.637 kr. i 2025 (+70 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.979 | 5.573 | 11.382 | 13.542 | 11.832 | −13 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.353.894 kr. i 2021 til 7.805.021 kr. i 2025 (+476 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.354 | 4.246 | 5.750 | 6.533 | 7.805 | +19 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 5.592.680 kr. i 2021 til 3.892.359 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.593 | 1.283 | 5.542 | 6.922 | 3.892 | −44 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 5.609.251 kr. i 2021 til 3.920.411 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.609 | 1.365 | 5.539 | 6.989 | 3.920 | −44 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.372.185 kr. i 2021 til 3.050.191 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.372 | 1.052 | 4.317 | 5.447 | 3.050 | −44 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 65 | 56 | 2.239 | 3.638 | 3.875 | +7 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 65 | 56 | 2.239 | 3.638 | 3.875 | +7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 5.131.372 kr. i 2021 til 5.642.059 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.131 | 4.079 | 6.535 | 7.244 | 5.642 | −22 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5.739 | 5.443 | 8.378 | 9.609 | 8.306 | −14 % | |
| Aktiver i alt | 5.804 | 5.499 | 10.617 | 13.247 | 12.181 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.412.185 kr. i 2021 til 9.278.487 kr. i 2025 (+110 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.412 | 4.464 | 8.781 | 10.228 | 9.278 | −9 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 24.500 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 25 | 27 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.391.755 kr. i 2021 til 2.902.460 kr. i 2025 (+109 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.392 | 1.035 | 1.811 | 2.992 | 2.902 | −3 % | |
| Passiver i alt | 5.804 | 5.499 | 10.617 | 13.247 | 12.181 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2021 til 10 kr. i 2025 (+900 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 4 | 4 | 11 | 10 | −9 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Roskilde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Roskilde