Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gl. Feggesundvej 103, 7742 Vesløs · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 8,1 % | -1 % | 3,4 % | 6,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | — | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 100 % | 100 % | 99,8 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 8,1 % | -1 % | 3,4 % | 6,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 100 % | 100 % | 99,8 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0 % | 0 % | 0,2 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | — | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.000 kr. i 2021 til -4.726 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -3 | -4 | -5 | -5 | −1 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 490.706 kr. i 2021 til 159.356 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 491 | 206 | -21 | 80 | 159 | +99 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 487.274 kr. i 2021 til 159.312 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 487 | 204 | -24 | 79 | 159 | +101 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.955 | 2.151 | 2.137 | 2.213 | 2.272 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.955 | 2.151 | 2.137 | 2.213 | 2.272 | +3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 91.037 kr. i 2021 til 89.618 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 91 | 112 | 112 | 116 | 90 | −23 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 472 | 361 | 252 | 139 | 103 | −26 % | |
| Aktiver i alt | 2.427 | 2.512 | 2.389 | 2.352 | 2.375 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.422.235 kr. i 2021 til 2.370.859 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.422 | 2.512 | 2.389 | 2.347 | 2.371 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 4.432 kr. i 2021 til 4.169 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4 | 0 | 0 | 5 | 4 | −18 % | |
| Passiver i alt | 2.427 | 2.512 | 2.389 | 2.352 | 2.375 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vesløs — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Thisted