Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Raffinaderivej 8, 2300 København S · Forsikringsagenters og forsikringsmægleres aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 36,8 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | -26,6 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | 0,9 | 0,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -23,5 % | -22,5 % | 28 % | -78,3 % | -755,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 44,2 % | 42,3 % | 63,4 % | 655,5 % | 239,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | -33,7 % | -45,6 % | -6,5 % | -87,5 % | <999 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 69,9 % | 49,2 % | -429,9 % | 89,4 % | 59,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | -643.834 kr. | -1.136.830 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -33,7 % | -84 % | -39 % | -135,9 % | <999 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 133,7 % | 145,6 % | 106,5 % | 187,5 % | >999 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 10,9 % | 21,8 % | 7,3 % | 55,1 % | 29,2 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er forværret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 531 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 195.295 kr. i 2021 til 216.656 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 195 | 87 | 260 | 627 | 217 | −65 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 336.440 kr. i 2021 til 605.354 kr. i 2025 (+80 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 336 | 290 | 331 | 617 | 605 | −2 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -141.145 kr. i 2021 til -1.136.830 kr. i 2025 (−705 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -141 | -202 | -71 | -692 | -1.137 | −64 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -154.132 kr. i 2021 til -1.137.378 kr. i 2025 (−638 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -154 | -214 | 352 | -692 | -1.137 | −64 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -154.132 kr. i 2021 til -1.137.378 kr. i 2025 (−638 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -154 | -214 | 352 | -692 | -1.137 | −64 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | 365 | 409 | 427 | 0 | −100 % | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 277 | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 277 | 365 | 409 | 427 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 92.739 kr. i 2021 til 18.382 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 93 | 302 | 98 | 38 | 18 | −52 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 378 | 587 | 848 | 457 | 151 | −67 % | |
| Aktiver i alt | 655 | 952 | 1.257 | 884 | 151 | −83 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra -220.634 kr. i 2021 til -1.911.331 kr. i 2025 (−766 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -221 | -434 | -82 | -774 | -1.911 | −147 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 21.093 kr. i 2021 til 1.998.970 kr. i 2025 (+9377 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 21 | – | – | 1.588 | 1.999 | +26 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 854.061 kr. i 2021 til 62.945 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 854 | 1.386 | 1.339 | 70 | 63 | −10 % | |
| Passiver i alt | 655 | 952 | 1.257 | 884 | 151 | −83 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København