Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Søbakkevej 34, 5210 Odense NV · Detailhandel med informations- og kommunikationsudstyr
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,2 | -0,6 | -0,1 | -0,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -0,9 % | -2,4 % | -1,9 % | -1,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 6,4 % | 172,7 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 55,4 % | 61,9 % | 93,7 % | 94,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -1,6 % | -3,9 % | -2 % | -1,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -74.972 kr. | -375.239 kr. | -235.170 kr. | -232.036 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 55,4 % | 61,9 % | 93,7 % | 94,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 44,6 % | 38,1 % | 6,3 % | 5,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 3,8 % | 172,7 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -9.724 kr. i 2022 til -61.229 kr. i 2026 (−530 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | 24 | -67 | -16 | -61 | −291 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 62.586 kr. i 2022 til 96.000 kr. i 2026 (+53 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 63 | 99 | 99 | 100 | 96 | −4 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -7.294 kr. i 2022 til -255.036 kr. i 2026 (−3397 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -98 | -398 | -258 | -255 | +1 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -85.968 kr. i 2022 til -219.267 kr. i 2026 (−155 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -86 | -188 | -513 | -215 | -219 | −2 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -65.968 kr. i 2022 til -131.267 kr. i 2026 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -66 | -146 | -329 | -159 | -131 | +17 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 15.520 | 15.731 | 12.050 | 4.867 | 3.149 | −35 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 212 | 212 | 212 | 212 | 212 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 15.731 | 15.942 | 12.262 | 5.079 | 3.361 | −34 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 449.569 kr. i 2022 til 4.327.359 kr. i 2026 (+863 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 450 | 42 | 1.398 | 3.336 | 4.327 | +30 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 490 | 70 | 1.398 | 3.339 | 4.336 | +30 % | |
| Aktiver i alt | 16.221 | 16.012 | 13.659 | 8.418 | 7.697 | −9 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 9.206.201 kr. i 2022 til 7.259.271 kr. i 2026 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.206 | 8.878 | 8.449 | 7.891 | 7.259 | −8 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 5.047.591 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.048 | 5.322 | 3.860 | 0 | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.267.100 kr. i 2022 til 124.981 kr. i 2026 (−90 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.267 | 1.086 | 809 | 126 | 125 | −1 % | |
| Passiver i alt | 16.221 | 16.012 | 13.659 | 8.418 | 7.697 | −9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
14 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense NV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense