Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Nordre Strandklit 8, 9850 Hirtshals · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -1,5 | -1,1 | -4,4 | -1,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 3,7 % | 7,4 % | 5,9 % | 3,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 97,6 % | 97,2 % | 96,4 % | 97,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 3,8 % | 7,6 % | 6,1 % | 3,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -45.734 kr. | -33.255 kr. | -66.559 kr. | -75.903 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 97,6 % | 97,2 % | 96,4 % | 97,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 2,4 % | 2,8 % | 3,6 % | 2,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 801,6 % | >999 % | 837,3 % | 122,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -24.760 kr. i 2022 til -75.903 kr. i 2026 (−207 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -25 | -46 | -33 | -67 | -76 | −14 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -60.054 kr. i 2022 til -121.573 kr. i 2026 (−102 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -60 | -75 | -63 | -82 | -122 | −49 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 311.424 kr. i 2022 til 83.909 kr. i 2026 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 311 | 27 | 207 | 159 | 84 | −47 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 314.933 kr. i 2022 til 97.123 kr. i 2026 (−69 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 315 | 89 | 190 | 163 | 97 | −40 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 474 | 503 | 518 | 1.302 | 1.693 | +30 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.577 | 420 | 316 | 348 | 306 | −12 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.051 | 923 | 834 | 1.650 | 1.999 | +21 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 128.416 kr. i 2022 til 55.645 kr. i 2026 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 128 | 188 | 346 | 323 | 56 | −83 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 272 | 1.456 | 1.751 | 1.126 | 838 | −26 % | |
| Aktiver i alt | 2.323 | 2.379 | 2.586 | 2.776 | 2.836 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.232.095 kr. i 2022 til 2.772.400 kr. i 2026 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.232 | 2.322 | 2.513 | 2.675 | 2.772 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 42.833 kr. i 2022 til 4.682 kr. i 2026 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 43 | 11 | 41 | 43 | 5 | −89 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 17.130 kr. i 2022 til 45.567 kr. i 2026 (+166 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 17 | 24 | 12 | 39 | 46 | +18 % | |
| Passiver i alt | 2.323 | 2.379 | 2.586 | 2.776 | 2.836 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hirtshals — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hjørring