Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Gilbjergvej 4, 6623 Vorbasse · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 7,8 % | 2,4 % | -3,4 % | -2,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 14,9 % | 11,5 % | 10,6 % | 6,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 44,8 % | 45,1 % | 42,6 % | 40,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 17,4 % | 5,3 % | -8,1 % | -5,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 44,8 % | 45,1 % | 42,6 % | 40,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 55,2 % | 54,9 % | 57,4 % | 59,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 1,1 % | 1,3 % | 1,5 % | 0,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.856 kr. i 2022 til -13.230 kr. i 2026 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -12 | -14 | -12 | -13 | −14 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -10.856 kr. i 2022 til -13.230 kr. i 2026 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -12 | -14 | -12 | -13 | −14 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.463.521 kr. i 2022 til -229.240 kr. i 2026 (−116 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.464 | 856 | 268 | -370 | -229 | +38 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.463.521 kr. i 2022 til -229.240 kr. i 2026 (−116 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.464 | 856 | 268 | -370 | -229 | +38 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 9.718 | 10.427 | 10.801 | 10.350 | 10.224 | −1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.718 | 10.427 | 10.801 | 10.350 | 10.224 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 101.295 kr. i 2022 til 7.249 kr. i 2026 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 101 | 39 | 49 | 54 | 7 | −86 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 816 | 527 | 420 | 388 | 238 | −39 % | |
| Aktiver i alt | 10.534 | 10.954 | 11.221 | 10.737 | 10.462 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.170.498 kr. i 2022 til 4.205.642 kr. i 2026 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.170 | 4.912 | 5.062 | 4.570 | 4.206 | −8 % | |
| Langfristet gæld i alt | 2.500 | 2.500 | 2.500 | 2.500 | 2.500 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.863.485 kr. i 2022 til 3.756.397 kr. i 2026 (−3 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.863 | 3.542 | 3.659 | 3.668 | 3.756 | +2 % | |
| Passiver i alt | 10.534 | 10.954 | 11.221 | 10.737 | 10.462 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vorbasse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Billund